RMK kingitus

RMK kingitus Eesti 100. sünnipäevaks on kogu riiki hõlmav matkateede võrgustik, koos kõigi vahvate lisadega. Kogu lahendus, mis 2018. aastal kõiki matkateel liikujaid hakkab rõõmustama, on:

  • Oandu-Aegviidu-Ikla 377 km
  • Peraküla-Aegviidu-Ähijärve 815 km
  • VALMIV HARU: Penijõe-Aegviidu-Kauksi 608 km (valmiva lääne-ida suunalise trassi mahamärkimine on hetkel töös)

Vaata tutvustavat videot! 
100 lugu matkateelt

RMK märgib matkatee trassil ära ka 100 lugu, et anda nende kaudu teada Eesti ajaloo põnevatest isikutest ja sündmustest. Usume, et huvitavate faktidega pikitud matkaelamus aitab veelgi selgemalt esile tuua Eesti metsade olulisust ja rolli meie kultuuriloos ning pakub lustlikke elamusi matkajatele. Tahvlid saavad loodusesse paika juubeliaastaks.Äpp „RMK 100"

Äpp "RMK 100" hakkab endas sisaldama kogu informatsiooni matkateel matkamise kohta aga ka ülevaadet, milliste kultuuriobjektide tahvlite juures on külastajad kõige enam viibinud. Nii on põnev näha, kus on enimkülastatud tahvlid ning kes on need tublid, kes on jõudnud kõige rohkematesse paikadesse matkateel. Lahendus valmib juubeliaasta suveks.


Mängud äpis

Mõnedes paikades matkateel saab juubeliaastal mängida ka „RMK 100“ äpil põhinevaid mänge. Kas tegu on mõistatuste-, loojutustamise- või avastusmängudega on hetkel veel tegijate teada. Mängumaa saab olema põnev! Lahendus valmib juubeliaasta suveks.

 
Suur ühismatkamine

2018. aasta on pidulik juubeliaasta, mil leiab aset ühismatkamine kõigil matkatee harudel. Selle korraldab RMK ning selliselt, et igal harul hakkab liikuma grupp koos matkajuhiga ning nende sihtpunktiks on matkapealinn Aegviidu. Grupid hakkavad liikuma 6. augustist alates ning nende ajagraafik seatakse selliselt, et kõik grupid saabuvad Aegviitu samaaegselt, 25. augustil. Registreerumine ühismatkamise gruppidesse on nüüd avatud! Vaata täpsemat infot ja registreeru alajaotuses SUUR ÜHISMATK.
Kulminatsioonisündmus 25. augustil on hetkel kavandamisel. Kui soovid olla uudistega alati kursis, liitu meie uudiskirjaga.


Palju õnne Eestile! Palju õnne riigimetsale!

Eesti riik on metsa majandanud oma sünnist saati. 13. novembril 1918 alustas tegevust Eesti Riiklik Metsavalitsus ning sellega tõdeme, et head metsandustava on Eesti riigis jagunud samuti juba 100 aasta jagu.