RMK kingitus

RMK kingitus Eesti 100. sünnipäevaks on kogu riiki hõlmav matkateede võrgustik, koos kõigi vahvate lisadega. Kogu lahendus, mis alates 2018. aastast kõiki matkateel liikujaid rõõmustab, on:

  • Oandu-Aegviidu-Ikla 377 km
  • Peraküla-Aegviidu-Ähijärve 815 km
  • Penijõe-Aegviidu-Kauksi 608 km 

Vaata tutvustavat videot! 
100 lugu matkateelt

RMK märgib matkatee trassil ära ka 100 lugu, et anda nende kaudu teada Eesti ajaloo põnevatest isikutest ja sündmustest. Usume, et huvitavate faktidega pikitud matkaelamus aitab veelgi selgemalt esile tuua Eesti metsade olulisust ja rolli meie kultuuriloos ning pakub lustlikke elamusi matkajatele. Tahvlid saavad loodusesse paika juubeliaastaks.Äpp „RMK 100"

Äpp RMK 100 sisaldab esmavajalikku informatsiooni matkateel matkajatele rajajoone ja peatuskohtade näol ning lisaks leiab sealt ülevaate ka kõigist 100-st metsanduslikust loost. Kutsume üles kõiki matkateel kulgejaid märkima ära millistes kohtades nad käinud on! Nii on põnev näha, kus on enimkülastatud tahvlid ning kes on need tublid, kes on jõudnud kõige rohkematesse paikadesse matkateel!


Mängud äpis

Mandri-Eestis asuvate rahvusparkide külastuskeskustes saab RMK 100 äpis mängida põnevaid mänge, kus reaalse ja virtuaalse maailma piiril tuleb mängijal lahendada mitmeid põnevaid ülesandeid. Igas paigas keskendub mäng ühe sellest piirkonnast pärit tegelase abistamisele, talle ette juhtuvates seiklustes. 

Nii on Oandu külastuskeskuses segastesse lugudesse sattunud metsavaht Kristof, Matsalu külastuskeskuses vajab mängija abi noor ornitoloog Eerik, Soomaa külastuskeskuses on sekeldustesse sattunud sinna suve veetma tulnud kunstitudeng Elli ning Karula külastuskeskuses kutsub mängijat kulgema pärandkultuuri radu pidi karjapoiss Jaani

Äpp on saadaval nii Google Play's kui ka App Store'is ja leitav kui sisestada otsingusõna RMK 100. 

 
Suur ühismatkamine

Suur ühismatkamine on nüüdseks saanud mõnusaks mälestuseks sadade matkahuviliste seas. Kokku matkas kuuel matkatee lõigul koos kõigi matkajuhtide ja abimatkajuhtidega 369 inimest, neist 

  • 36 Penijõe lõigul, 
  • 65 Oandu lõigul, 
  • 95 Ähijärve lõigul, 
  • 54 Kauksi lõigul, 
  • 46 Ikla lõigul ning 
  • 69 Peraküla lõigul. 

Suure ühismatka kulminatsiooniks oli 25. augustil matkapealinnas Aegviidus toimunud lõpusündmus, kus tervitati rajalt saabuvaid matkajaid ning kuulati paremikku matkaradadel toimunud lõkkeõhtute kavadest. Sündmust külastas ka Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Õhtu lõppes mõnusa sünnipäevatordi söömisega. 


 Grupid hakkavad liikuma 6. augustist alates ning nende ajagraafik seatakse selliselt, et kõik grupid saabuvad Aegviitu samaaegselt, 25. augustil. Vaata täpsemat infot alajaotuses SUUR ÜHISMATK. Kui soovid olla uudistega alati kursis, liitu meie uudiskirjaga.

Palju õnne Eestile! Palju õnne riigimetsale!

Eesti riik on metsa majandanud oma sünnist saati. 13. novembril 1918 alustas tegevust Eesti Riiklik Metsavalitsus ning sellega tõdeme, et head metsandustava on Eesti riigis jagunud samuti juba 100 aasta jagu.