Suur ühismatkamine
6.–25. august 2018

Ühismatkamine on osa RMK kingitusest Eestile juubeliaasta puhul. Juhendatud matkagrupid stardivad matkatee kuuest otspunktist ning kohtuvad matkapealinnas Aegviidus.

Suur ühismatkamine

Juubeliaasta tähistamise üheks osaks on suur ühismatkamine, mis leiab aset 6.-25. augustini. Juhendatud matkagrupid alustavad liikumist RMK matkatee otspunktidest ning liiguvad matkapealinna Aegviitu. Vahetuva koosseisuga matkagruppe on kokku 6, igas grupis maksimaalselt 25 liiget. Matkadega saab liituda kas valitud etappideks või kogu matkaks.


Matka korraldus

Matkal liigume mööda tähistatud RMK matkateed. Igat gruppi juhivad kaks matkajuhti, kes korraldavad kõike retkega seotut kõigil matkapäevadel.
Ööbitakse RMK telkimis- ja lõkkekohtades, kus on miinimumvarustusena kindlasti olemas lauad-pingid, kuivkäimla, lõkkease. Magatakse matkajate endi poolt kaasavõetud telkides.
Tasub meeles pidada, et mitmepäevane matkamine võib olla märkimisväärselt erinev igapäevasest harjumuspärasest elust. Matkal olles ei ole võimalik end regulaarselt pesta, mõnikord pole ka kuivkäimlat läheduses.
Ka elektrit ei ole matkal olles kuigi lahedalt käepärast – kui matkajal on soov palju telefoni kasutada, siis peaks ise kaasa võtma kas akupanga või muu seadme, mis teda elektriga varustab.

Tutvu ka matkal osaleja kinnituskirja ja suure ühismatka riskide ning reeglitega


Registreerimine ja tasumine

Matkal osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Selleks tuleb soovi avaldada läbi kodulehe alajaotuse REGISTREERUMINE.
Peale registreerimisvormi täitmist võetakse teiega e-posti teel ühendust, et paika panna matkal osalemise üksikasjad. Seejärel saadetakse osalejale arve. Registreerumine on lõpule jõudnud siis, kui arve on tasutud.

Matkad on jagatud etappideks, mille algus- ja lõpp-punktides saab matkaga liituda ja matkalt lahkuda. Liituda võib ka üheks või mitmeks etapiks või kasvõi terveks lõiguks. Ametlikesse liitumis- ja lahkumispunktidesse korraldatakse RMK poolt transport eelnevalt määratud paigast ehk transfeerpunkti või punktist. Täpsem info alajaotusest INFO MATKADEST.  
Matkapäeva hind sisaldab matkajuhi teenust, transporti matkale ja matkalt ära, matkasööki 3x päevas ning varustuse ja jalgrataste transporti. 

Matkapäeva hind on:

 • Täiskasvanutele 9€
 • Lastele vanuses 7-13 aastat 5€
 • Alla 7-aastastele lastele TASUTA!

Jalgrattad ja nende transport 

Kuna matkadistantsid on pikad ning väga eripalgelised, siis mõned teelõigud läbitakse jalgrattal. Jalgratast saab vajaduse korral registreerumisel rentida. Jalgratta rendi eest tuleb tasuda eraldi. (Jalgratta rent on lisatasu eest). Jalgsimatkamise ajal liiguvad jalgrattad matkarühmast eraldi. Oma ratastega kohtuvad rattaomanikud vaid jalgrattaga liikumise päevadel. Kui võtate kaasa enda isikliku jalgratta, siis tuleb see varustada omaniku andmetega, et vältida jalgrataste juhuslikku segiminekut.


Matkasöök

Matkasöök sisaldub registreerumise hinnas. Süüa saab matkal kolm korda päevas – hommikul, lõunal ja õhtul. Hommikusööki valmistab matkagrupp ise, kuid lõuna- ja õhtusöögi valmistamiseks kasutatakse ka professionaalide abi.

Mõni matkapäev võib olla üpris pikk ning füüsiliselt kurnav. Seetõttu on soovituslik end ise varustada energiat andvate matkanäksidega, mis ei lase energial kaduda ja masendusmõtetel peale tulla.


Varustuse transport

Selleks, et matkamine oleks jõukohane nii suurtele kui väikestele, korraldab RMK suurema varustuse transpordi ühest laagripaigast teise. Nii on vaja endaga kaasas kanda ainult päeva jooksul vajaminevat.

Mida peab teadma enne matkale minekut?

Kui oled registreerunud ja tasunud, siis RMK tagab sulle:

 • Transpordi matkaetapi alguspunkti määratud transfeerpunktist (kuhu on võimalik saabuda ühistranspordiga)
 • Transpordi matka lõpp-punktist lõigu otspunkti (muusse kokkulepitud punkti)
 • Matkajuhi teenused matkal
 • Matkasöögi 3x päevas
 • Varustuse transpordi
 • Jalgrataste transpordi
 • Transpordi õnnetusjuhtumi puhul
 • Matka lõpupeo ning ühise õhtusöögi 25.08 

Ise võta kaasa:

Matkavarustust (va. jalgratas) RMK-lt rentida ei saa. Kui aga peaks juhtuma, et sul matkavarustusest midagi puudu peaks olema, siis võid puuduolevad asju kas laenata sõbralt või rentida näiteks järgnevatest kohtadest:

Matkavarustust saad soetada näiteks Matkaspordist, kes on suurt ühismatka silmas pidades kokku pannud ka omapoolsed soovitused. Soovitused leiad Matkaspordi blogist.


Sündmused

Suure ühismatka ajal toimub 17 lõkkeõhtut-kontserti. Lisaks matkagrupi liikmetele on nendele õhtutele oodatud kõik huvilised. Vaata täpsemalt sündmuste alajaotusest.


Koostööpartnerid

Suure ühismatka läbi viimisel on hindamatu tähtsusega head koostööpartnerid, kes aitavad õla alla panna mitmel eri rindel. Salvesti poolt on matkalistele tagatud korralik supp, toitvad pajaroad ja kosutavad smuutid. Fazeri abiga jõuab moonakotti korralik must Eesti leib ning näkileivad. Leivakatteks on E-piima poolt või ja juust. Rõngu mahl kostitab matkajaid värske mahla ja moosiga. Veski Mati poolt on hommikupudrud ja pannkoogijahu. Et matkatoidus ikka vaheldus jaguks on Olerexi poolt tagatud üllatuseined. Selle erilise matkasündmuse salvestamisel on abiks Matkasport. Samuti on Matkasport kokku pannud omapoolsed soovitused matkavarustuse osas, mille leiab Matkaspordi blogist. Kõigile matkalõikudele tagab abi-matkajuhid Eesti Matkaliit, kes viib ka läbi 25. augustil Aegviidus toimuvad lõpusündmuse töötubasid.   


Rajad, ööbimispaigad ja transfeerpunktid

Kaardil on näidatud kõik rajad ja etapid koos peatuskohtadega ning transfeer-punktide asukohad. Klikkides üleval paremas nurgas oleval täisekraani ikoonil avaneb kaart uuel vahelehel. 


 Etapi algus- ja lõpp-punkt           

 Peatuskoht

 Transfeerpunkt